Výsledky Klubové výstavy 2024-I s překlady posudků.

Klubová výstava 2024-1 bez titulů KV se konala dne 24.2.2024 v Kulturním centru v Kamenici u Prahy. V kruhu č. posuzoval pan Nick Gourley (UK) kavalíry – psy a všechny kingy. V kruhu č. 2 pak posuzoval pan Klaus Vorderstrasse (D) kavalíry – feny.

Zde si můžete stáhnout povýstavní katalog s výsledky a překlady posudků v PDF souboru. Katalog je setříděn podle startovních čísel, která byla uvedena na vstupních listech, nikoliv podle kruhů.

Pozn. k překladům – posudky z kruhu č. 1 (psi a kingové) byly zapsány v angličtině s tolika chybami a přeslechy, že musely být před překladem upraveny nejen gramaticky, ale podle kontextu doplněna i celá slova. Někde se to bohužel úplně nepodařilo a tak tam najdete otazníky. Ve Zpravodaji z r. 2022 jsem publikoval článek o zkušenostech s překlady posudků. Je tam doporučení pro zapisovatele posudků, domluvit se s rozhodčím, aby mu na místě napsal problematická/nerozpoznaná slova na papír, když je o to požádán. Minimální zpoždění v kruhu tak ušetří maximální čas při překladu. Upřímně řečeno, byl to za mnoho let zpátky nejhorší zápis posudků, který bohužel na místě dostávali do ruky příslušní vystavující. Stálo by také za to, aby si občas vedoucí kruhu přečetl posudek, který vylézá z počítače v kruhu.

Výsledky soutěží se ke mně bohužel nedostaly.

Ing. Zdeněk Stehlík

 

Přiložené soubory

Povct24a.rpt
File: Crystal-Reports_-c__dbase_klub_povct24a.rpt_.pdf (437 KB)