Příjemné vánoční a novoroční svátky

Vážení chovatelé a členové našeho klubu,

 

do konce roku by mělo vyjít druhé číslo letošního Zpravodaje krátce po tom opožděném prvním vydání. Vzhledem rostoucím nákladům na tisk nám nezbývá než vydat ho pouze v elektronické formě. Za váš tiskový příspěvek, který po léta činí 100,- Kč, jsme nejprve pořídili 4 vydání do roka, později už jen 2 a nyní jedno a ještě jsme museli doplatit z jiného zdroje. Je to námět do diskuse, zda příspěvek zvýšit, aby pokryl opět alespoň na ta dvě vydání. Protože k papírovým výtiskům se po letech člověk snadněji vrací a jejich archivace prakticky nic nestojí…

 

Letošní rok, který lze nazvat prvním rokem nastupující drahoty, jsme přestáli docela dobře. Trochu mě mrazí, když vidím jak se do jiných zájmových činností, zejména sportu, nalévají obrovské dotace, což ovlivňuje po spirále ceny služeb, které kupujeme i my. Mám na mysli zejména ceny pronájmu prostor, které také využíváme. Ještě nemáme přesnou kompletní bilanci letošního roku, ale v minulých 2 letech jsme zvýšili finanční rezervu. Doufám, že díky tomu i nadcházející rok zvládneme.

 

V prvním kvartále 2023 nás čekají volby do výboru a kontrolní komise. Voleb se mohou zúčastnit jen ti členové, kteří si do 31.12. 2022 prodloužili nebo prodlouží v souladu se stanovami členství nebo zaplatí ve stejném termínu členství nové. Proto neotálejte protože už zbývá jen několik dní. Očekáváme, že se objeví kandidáti, kteří nabídnou svoje schopnosti a svůj čas práci pro klub po dobu alespoň těch 4 následujících let. Protože funkce ve výboru není jen funkcí čestnou, jak se mnozí domnívali a dodnes si to myslí. Proto v tomto Zpravodaji zveřejňujeme dotazník pro nové kandidáty, který jsme s Jiřinou Severovou připravili před minulými volbami koncem roku 2018. Bohužel jej tehdy nebylo komu adresovat, protože se nikdo nový nepřihlásil. Jeho význam je dvojí – pro nás, abychom zjistili jaké dovednosti adepta bude možné využít a pro uchazeče jako přehled činností, které členové výboru musí vykonávat pro zajištění chodu klubu. Samozřejmě pokud chcete pomáhat s některou z uvedených činností a při tom nechcete být členem výboru, rádi vás přivítáme i jako spolupracovníka/spolupracovnici. Dotazník ke stažení v PDF najdete níže na této stránce.

 

Přeji vám všem našim členům a chovatelům příjemně strávené vánoční svátky a hodně zdraví a úspěchů v novém roce 2023.

 

Ing. Zdeněk Stehlík, předseda

 

Dotaznik_kandidáta_volby_23

 

Přiložené soubory

Dotaznik_kandidáta_volby_23
File: Dotaznik_kandidáta_volby_23.pdf (208 KB)