In Memoriam – Jiřina Severová

Mám smutnou povinnost oznámit klubové veřejnosti, že nás opustila spoluzakladatelka klubu, dlouholetá chovatelka kavalírů, hlavní poradkyně chovu, vedoucí sekretariátu klubu a moje dlouholetá kamarádka paní Jiřina SEVEROVÁ. Zemřela 28.6.2021 po krátké nemoci ve věku nedožitých 75 let v nemocnici v Hradci Králové. Jiřina byla velmi vitální a kreativní člověk, repertoár jejích nápadů byl velmi široký, obětavost a pracovní nasazení přímo neuvěřitelné. Velmi jsem si cenil také její otevřenosti, přímosti a férovosti v jednání, které u řady jiných žen bohužel často postrádám. Zejména v kynologii jsou osoby jejího typu čím dále vzácnější. Jiřina mi bude velmi chybět, nejen jako spolupracovnice, ale především jako dobrý člověk. Je mi proto dvojnásob líto, že její úmrtí bylo na FaceBooku ihned zneužito ke sprostému útoku na náš klub.

 

Ing. Zdeněk Stehlík, předseda klubu