Důležitá zpráva pro chovatele – změna pracoviště plemenné knihy !!!

Na jednání s panem předsedou ČMKU MVDr. Lubomírem Širokým dne 18.2.2020 bylo dohodnuto, že náš klub přechází k plemenné knize č. 3 u ČMKJ. Metodické pokyny pro registraci vydala HPCH paní Severová a zasílá je spolu s krycím listem chovateli. Zde uvádíme jen stručně, v čem jsou změny.

 

Mění se formulář Přihláška zápisu štěňat, který bude sloužit i místo Žádanky o zápisová čísla (ta se ruší). Odpadá tedy vaše přímá komunikace s PK.  Poté, co vyplníte přihlášku zápisu, uvedete tam jména štěňat, zašlete ji spolu s hlášením vrhu a kopií KL zpět HPCH. Přihlášku zápisu s doplněnými zápisovými čísly vrátí pak plemenná kniha přímo na vaši adresu.

Přihlášku zápisu štěňat opatřenou vylepenými čísly čipů a potvrzením veterináře, stejně jako dosud, nakonec odešle J. Severová s ostatními dokumenty k vašemu vrhu hromadně na PK.

Upozorňujeme opozdilce, kteří by případně překročili maximální lhůtu pro žádost o zápis štěňat, tj. 3 měsíce po datu vrhu, že u PK č. 3 je stanovena za to velmi přísná sankce – pro zápis je pak vyžadován test parentity, tj. prověření DNA u štěňat a obou rodičů, což je dost nákladná záležitost.

 

Již podané žádosti o PP, které PK. č 1 dosud nevyřídila, by měly být paní Dragovič vyřízeny nejpozději do 1. dubna 2020.

 

Doufáme, že se nyní zkrátí lhůty pro vydání PP a hlavně nebudete nuceni dál řešit nesmyslně požadavky na nové dokládání registrací, které už dávno musí být v databázi, spolumajitelské problémy, jmenovky a razítka veterinářů atd.

 

Ing. Zdeněk Stehlík

Jiřina Severová