Litujeme, ale vzhledem k epidemické situaci jsme nuceni zrušit i letošní jarní KV s bonitací.

Vážení vystavovatelé a chovatelé – členové klubu !

Vzhledem k neradostné situaci s neustále se zvyšujícím počtem nakažených nelze počítat s tím, že by v březnu vláda umožnila akce s cca 200 účastníky. Ostatně už bychom ji nestihli zorganizovat. Situace neumožňuje ani uspořádat bonitaci tak, jak jsme ji zvyklí dělat. Proto vyhlašujeme tzv. distanční bonitaci, jejíž pravidla uvádíme níže v příspěvku a jsou také uvedena v dopise hlavní poradkyně chovu, který si lze stáhnout dole na stránce. Distanční bonitace je přechodné opatření a bude probíhat od 15. do 28. února 2021. Doufáme, že se všichni ve zdraví sejdeme na červencové klubové  dvojvýstavě v Městci Králové a vrátíme se zase ke klasické bonitaci.

 

Pravidla pro úspěšné absolvování “bonitace na dálku”:

V současné době plné zákazů a omezení nechceme našim členům znemožnit jejich zájmovou činnost a připravit je tak o radost s chovem našich plemen.

 

Aby byla psovi přiznána chovnost, tak místo přímého absolvování bonitace jsme zvolili tento náhradní program, a to z důvodu, že pes stárne velmi rychle a jeho upotřebitelnost v chovu rychle mizí, čímž bychom značně ochuzovali naše plemena o cenný genetický fond a tím vlastně plemena likvidovali. Jakmile se situace uklidní, vrátíme se opět k normálu.

 

Pokud se této bonitace bez přímé účasti psa nechcete zúčastnit, nemusíte. Můžete bonitaci odložit na později. Zatím ale není možnost cokoliv naplánovat dopředu.

 

________________________________________________________________________

 

Náhradní varianta bonitace bez přímé účasti psa (tzv. distanční)

 

Jak tedy na to:

 

  1. Pošlete na níže uvedenou adresu poštou originál PP psa/feny – záznam bonitace se provádí pouze do originálu PP. Přílohu PP prosím neposílejte.

 

  1. Pošlete na níže uvedený mail nebo poštou zprávu veterináře, ve které bude uveden skus jedince, popřípadě ztráta zubu, jeho váha a u psů i přítomnost varlat.

 

  1. Pošlete mailem také údaje, které zjistíte sami – výšku (měřte od země ke kohoutku, tj za krkem) a délku těla (od ramenního kloubu k ocasu) a délku nosu. Tyto údaje snadno zjistíte změřením krejčovským metrem.

 

  1. Pošlete pouze mailem fotografii psa hlavu ze předu a ze strany celé tělo.

 

________________________________________________________________________

 

PP psa bude zaslán ihned na PK (plemenná kniha) k přeregistraci (skutečně chovným se stává pes až po přeregistraci) a z PK ČMKJ Vám bude zaslán dobírkou na Vaši adresu.

Zaplatit zveřejnění v elektronickém katalogu, knihu krytí a bonitační poplatek můžete zaplatit převodem na klubový účet – variabilní symbol je Vaše členské číslo, specifický symbol je pak 03081314 (bonitace – 500,-Kč, kniha krytí – 30,-Kč, e-katalog – 250,-Kč, + obyčejné poštovné- 20,-Kč) celková částka je 800,-Kč . Doklad o platbě neposílejte, platbu ověřujeme z účtu.

Další možností je platba dobírkou, ale zde počítejte i s dobírkovým poštovným – celková částka bude 910,-Kč.

 

PP feny Vám bude vrácen zpět z klubu, přeregistrace feny se koná až spolu s jejím prvním vrhem. Platba za bonitaci, knihu odchovů a zveřejnění v e-katalogu bude realizována dobírkou, originál PP nelze posílat obyčejnou poštou.

________________________________________________________________________

 

Poštovní adresa:  Jiřina SEVEROVÁ, Chroustov 66, 289 02 Kněžice

 

Mailová adresa / telefon: cavalier.klub@volny.cz – 722 982 705

 

 

Přiložené soubory

distanční bonitace
File: distanční-bonitace.pdf (74 KB)